Teadliku Muutuse Kunst I-II

Põhipäevad 1-2.05.2021 ja jätkupäev 8.05.2021
Registreeru

Põhipäevad 10:00 – 18:00
Ingvar Villido Ishwarananda Kool

Lilleoru, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa

Jätkupäev 10:00 – 16:00
Ingvar Villido Ishwarananda Kool

Tõhus lahendus hetkel maailmas toimuva suhtes

Oleme täna keset kriisi, keset pandeemiat, mis on mõjutanud tervet maailma. Iga kriis on toonud välja inimkonna võimekuse lahendada probleeme ja praegune koroonaviirus on püstitanud meile sama ülesande. Usun, et igaüks on soovinud anda endast parima – kaitstes inimesi ja teenides ühiskonna huve, alates riikidest, tööandjatest kuni üksikisikuni välja. Nii on toimunud mitmete kokkulepete sõlmimised, mis on viinud inimesed koduseinte vahele, kus nad hirmununa, ärevuses ja depressioonis üritavad endast parima anda. See toob välja probleemi – vaimse tervise probleemi. Terviseinfo.ee 2015 aasta artikli pealkiri sisaldab lauseid “Vaimse tervise häirete all kannatavad inimesed satuvad tihti sotsiaalsesse isolatsiooni, nende elukvaliteet halveneb ja suremusnäitaja tõuseb.” Me räägime ju inimestest nagu Sina ja mina! Miks siis sellised asjad juhtuvad, miks inimesed kipuvad oma elu kallale? Kas tõesti vaid selle tõttu, et on piirangud või see, et inimene, kes on isoleeritud ei oska hakkama saada sellega, mis toimub tema sisemaailmas? Vanad targad on öelnud, et väline maailm on vaid sisemaailma peegeldus.

Siin kursusel keskendume just sellele sisemisele osale. Kahe päeva jooksul läbime mitmeid praktilisi harjutusi sisemaailma tundmaõppimisel ja valdamisel ning saad läbi oma empiirilise kogemuse näha, et kuidas erinevad mõtted ja emotsioonid tingivad iga inimese heaolu.

Teadliku Muutuse Kunst I-II

Sulle võib tunduda, et teised tekitavad probleeme Sinu ellu ja probleemide vältimiseks on vaja teisi muuta. Kas sellisel viisil on kedagi suudetud muuta? Kas keegi on suutnud Sind selliselt muuta? Mõjutada ehk küll, kuid muuta? Oma sisemaailma uurides võid avastada, et kuidas see, mida nimetame eluks, töötab.

Teadmine enda sisemaailma ülesehitusest annab võimaluse reaalseks muutuseks. Teadlik enesemuutmine on tuntud olnud juba tuhandeid aastaid ja kasutusel kriya joogas. See võimaldab mitte ainult lahendada oma elus olevaid probleeme vaid aitab avastada ka endas avamata võimalusi ja potentsiaale.

Kursusel saad teada, miks on emotsioonidel meie elus nii suur roll ning milliseid tagajärgi need põhjustavad. Õpid märkama ja vabastama end mittevajalikest, sobimatutest ning takistavatest emotsionaalsetest reaktsioonidest.

I kursuse tutvustus

Kui küsida endalt – kas ma olen keha ning empiiriliselt kontrollides, sellisena end ka tunnen, on vastuseks – ei ole. Kontrollides, kas ma olen emotsioon, vastus on sama, sama on ka mõtlemisega. Küsides enda käest – kuidas ma seda tean, avastame võime eristada ja teadvustada. Kui küsida edasi – kes eristab – on vastuseks mina. Selle Minana kogeb end igaüks.

Kursusel õpid

• orienteeruma oma sisemaailmas;
• avastama ja tundma endaga seotud viit erinevat nähtuste gruppi ehk keha;
• avastad praktiliselt oma väärtuslikeima tööriista – teadlikkuse;
• avastad absoluutse tõe: eksisteerib vaid üks subjekt ja lõputul hulgal objekte;
• avastad iseennast ja saad praktilise kogemuse enda tegelikust olemusest.

Kursuse lõpuks jõuad välja tegeliku kogemuseni enesest. Viie keha süsteem tähendabki, et tänapäeval inimeseks peetav, empiiriliselt kontrollides, seda tegelikult ei ole. Viie keha süsteem ehk terviklik inimese käsitlus on kõigi järgnevate kursuste alustalaks.

II kursuse tutvustus

Üldine lähenemine elule on selline kus tuntakse koguaeg millestki puudust, kuid kas see on ikka nii? Kui Sa vaatad elu laiemalt siis kas oled märganud, et tarbitakse kõikvõimalikke asju selleks, et tunda end positiivselt. Nii tehakse roppu moodi tööd, sest naabril on parem. Olles saavutanud midagi olulist tekib taas uus asi, midagi veel paremat. Oled Sa näinud selle lõppemist? Nii kulutataksegi oma elu, jahtides positiivseid emotsioone ja kardetakse, et kui see positiivne ühel hetkel läbi saab siis tuleb selle asemel midagi negatiivset. See on justkui väljapääsmatu nõiaring.

Kursusel õpid

• probleeme osadeks võtma;
• teadvustama oma emotsioone;
• märkama, et iga probleemi käivitajaks on sellega seotud emotsioon;
• mõistma, et emotsioonide ignoreerimisele, varjamisele, asendamisele, väljaelamisele või allasurumisele on olemas tõhus ja toimiv alternatiiv – vabanemine;
• vabastama mineviku ja ettekujutustega seotud iseseisvalt üleskerkivaid emotsioone;
• vabastama reaalajas häirivaid ja takistavaid emotsioone;
• iseseisvalt vabastama lokaalseid, kroonilisi ja teisi füüsilise keha tervist otseselt mõjutavaid emotsioone;
• vabastama taustal olevaid, pidevalt aktiivseid emotsioone;
• muutma oma iseloomu.

Oled Sa vaadanud kui suurt rolli emotsioonid – võitlemine, enese õigustamine, enese tõestamine, vastumeelsus, ärevus, pettumus, masendus, enese süüdistamine, kurbus, üksindus, depressioon jne – Sinu elus mängivad ja palju Su eluaega kulutavad? Kõik meist soovivad oma ellu paremaid asju, kuid kas olemasolev pagas negatiivsust laseb positiivsusel meie ellu tulla või märgata juba olemasolevat küllust. Kas selline käitumine võib olla korduv muster? Kujuta ette, et Sul enam ei ole üldse halba enesetunnet, kas siis elu vajab nõnda suurt pingutust ja ponnistust? Ja mille nimel, lihtsalt selleks, et tekiks lühiajaline positiivne enesetunne? Kas kõiki harjumusi, pahesid ja sõltuvusi võib nii vaadata? Vähendades seda negatiivset taaka, teed ruumi uuele hingamisele ja täiesti uutele võimalustele.

TMK I-II jätkuõpe põhikursuse läbinutele

Kahe põhipäeva järgselt kohtume Sinuga nädal või paar hiljem. Võtame pool päeva selleks, et vastata iseseisva praktiseerimise käigus tekkinud küsimustele ning saada kasulikku tagasisidet ja edasist juhendamist. Siin kuuled ka teiste kogemusi ning koolitaja soovitusi, edendamaks oma teadliku muutuse teed. Jätkupäeval osalemine kuulub õppeprogrammi ning tunnistuse Teadliku Muutuse Kunst I-II kursuse läbimise kohta saad siis, kui osaled ka jätkupäeval. 

Ajakava 1-2.05.2021

Ingvar Villido Ishwarananda Kool

Lilleoru, Taevasmaa tee 2, Aruvalla küla, Rae vald, Harjumaa

 

09:45 – 10:00 Saabumine
10:00 – 11:30 Sissejuhatus, teooria, praktika
11:30 – 12:30 Lõuna
12:30 – 14:00 Teooria ja praktika
14:00 – 14:30 Paus
14:30 – 16:00 Teooria ja praktika
16:00 – 16:30 Paus
16:30 – 18:00 Teooria ja praktika

Ajakava 8.05.2021

Ingvar Villido Ishwarananda Kool

 

09:45 – 10:00 Saabumine
10:00 – 11:30 Sissejuhatus, teooria, praktika
11:30 – 12:30 Lõuna
12:30 – 14:00 Teooria ja praktika
14:00 – 14:30 Paus
14:30 – 16:00 Teooria ja praktika

Õpetaja

TMK taust

Ingvar Villido on uue inim-arengu meetodi Human 2.0 looja. Aastatepikkuse joogat ja teadust ühendava töö tulemusena lõi ta viieosalise kõiki inimtasandeid hõlmava universaalse ja unikaalse Teadliku Muutuse Kunsti. TMK on kõige arusaadavam ja lihtsamalt praktiseeritavam iidse inimeseõpetuse süvaversioon, mida saab avalikult õpetada igale 21. sajandi tavalisele, joogaliku ettevalmistuseta inimestele. Viie kursuse läbimine annab täiskomplekti vahendeid elus hakkama saamise kvaliteedi oluliseks prandamiseks. Villido loodud TMK ei esinda ega ka välista ühtki religiooni. Kuna tegu on unikaalse originaalõpetusega maailmas, toimuvad Ingvar Villido juhitud kursused alates aastast 2010 ka välisriikides.

Koolitaja Tarvo Tobbi

Osalesin Teadliku Muutuse Kunst I-II kursusel esimest korda 2015 aastal ja olen rakendanud õpitud enam kui 5 aastat intensiivselt. Tänaseks olen muutnud kursusel õpitu oma igapäeva elu osaks. See oli väga hea otsus, sest selle tulemusena õppisin ära oma sisemaailmas orienteerumise ning hakkasin end vabastama negatiivsetest ja häirivatest emotsioonidest.

Olen töötanud IKT spetsialistina era- ja avalikus sektoris ning täna olen autor ja ettevõtja. Lahkusin 2020 aasta kevadel palgatöölt ja seoses sellega puutusin kokku mitte ainult COVID-19 piirangutega vaid ka olulisel määral sissetulekute vähenemisest tekkinud stressi, pingete ja suurel hulgal ka hirmudega tulevikku suunas. Tänu õpitud oskustele vabastasin end nendest lihtsalt ning olen oma ettevõtmisi kasvatanud kordades – sealhulgas olles rohkem inspireeritud kõigest sellest, et mis moodi saan olla abiks ka teistele.

Registreeru kursusele

Kursusele pääseb vaid 7 osalejat.

Hind 145 eurot.