Mida tähendab juhendama?
Sõna “juhendama” ladina keeles on “instructus“, mis tähendab tõlkes “korraldama, ette valmistama, korda seadma” sõna otseses mõttes “ehitama“.
Kes on juhendaja?
Sõna “juhendaja” ladina keels on “instructor“, mis tähendab “õpetaja“. Ja õpetaja on see, kes õpetab.
Kus kohast pärineb Tarvo kogemus?
9 aastat enesearengut hõlmab endas järgnevat:

 1. Üle 400 loetud raamatu kuuest elu fookus valdkonnast
 2. Üle 400 läbitud koolituse kuuest elu fookus valdkonnast
 3. Üle 5 000 tunni kuulatud ja vaadatud audio- ning videomaterjale
 4. Üle 1 000 tunni personaalseid juhendamisi oma õpetajatelt
 5. Üle 5 aasta igapäevane meditatsioon

Lisaks olen omandanud arvutite ja arvutivõrkude eriala. Viimased 8 aastat olen keskendunud palgatööl selle valdkonna erinevatele protsesside standarditele (ISKE) ja parimatele praktikatele (ITIL).

Täna minu peamiseks prioriteediks on oma missiooni viimine inimesteni. Seda teen läbi artikklite, intervjuude, raamatute, personaalsete juhendamiste ja koolituste.

Miks juhendamine peaks Sind huvitama?
Saan rääkida enda kogemusest, kus olen juhendamist vajanud siis kui enam oma teadmiste ja oskustega hakkama ei saa või need ei ole piisavad eesseisva väljakutse jaoks. Juhendatavana olen säästnud ja kasutanud ressursse nagu aeg, raha ja tervis arukamalt.

 1. Aja arukas kasutamine on aidanud lõpetada projektid kordades kiiremini ja parema kvaliteediga.
 2. Raha arukas kasutamine on aidanud leida viise investeerida tootlikumalt ja väiksema riskiga.
 3. Tervise arukas kasutamine tähendab oma energia efektiivsemat kasutamist. Mahatma Gandhi on öeldnud: “Meie suurim rikkus on meie tervis”. Nõustun temaga, sest kui oleme haiged, stressis, kurnatud või väsinud, ei ole me suutelised looma väärtust, mida loome siis kui oleme terved ja puhanud.

Tagasi vaadates olen leidnud, et kui ma ei oleks saanud personaalset juhendamist oma õpetajatelt siis tänased saavutused oleksid olemata või tunduvalt väiksemad, rääkimata protsessi nautimisest.

Kuidas juhendamine töötab?
 1. Juhendamine töötab personaalsel suhtel kus juhendaja juhendab lähtudes juhendava takistustest. Selle käigus juhendatav omandab uusi teadmisi ja oskusi mida saab praktiliselt teostada takistuse eemaldamiseks.
 2. Juhendamine on alati protseduuriline, mis tähendab “konkreetse ülesande täitmiseks loodud samm-sammuline tegevustik, mis on õigesti järjestatud ja millel on fikseeritud algus- ja lõpp punkt“.
 3. Juhendamine toimub kahe (2) tunniste sessioonidena, mille käigus vaadatakse üle eelneva sessiooni iseseisev töö, omandatakse uued teadmised ja oskused ning saadakse uus iseseisev töö.
 4. Juhendamine tagab ligipääsu privaatsele grupile, kus juba läbinud ja praegused juhendatavad saavad omavahel ja minuga vahetada oma kogemusi ja tulemusi.
Juhendamise paketid
 1. Üks (1) sessioon – siin keskendume Sinu hetkel kõige aktiivsemale takistusele. Kaardistame, analüüsime ja paneme paika protseduurilise tegevused selle lahendamiseks.
 2. Ühe (1) kuu pakett – tervikliku ja täisväärtusliku elu loomise lühiversioon. Kaardistame Sinu elu fookus valdkonnad ja paneme paika protseduurilise tegevused selle loomeks.
 3. Kolme (3) kuu pakett – süvitsi minev tervikliku ja täisväärtusliku elu loomise pikem versioon. Kaardistame Sinu elu fookus valdkonnad ja paneme paika protseduurilise tegevused selle loomeks.
Millel baseerub Tarvo juhendamine?
Baseerun juhendamisel 4 suurele alustalale, milleks on:

 1. Organiseerimine – see on kõige järgneva eelduseks. “Organiseeritud” tähendab – “ebaselge, kaootilise, ebakorrapärase võtmine ja selle muutmine loogiliseks, struktureerituks ja seotud plaaniks“. See on oskus, mida arendan järjepidevalt. Olen välja töötanud praktilised lahendused oma klientidele, mis aitavad neil oma elu korda seada 6 erinevas elu fookus valdkonnas.
 2. Hermeetilised printsiibid – 7 printsiipi, mis hoiavad endas väga suurt potentsiaali. See tähendab teadlikuks muutumine alateadlikest protsessidest ja nende toimemehhanismidest, mis võimaldab nende printsiipide kasutajatel oma elu teadlikult juhtida.
 3. 6 elu fookus valdkonda – see on teadlik ja organiseeritud lähenemine elu elamiseks. Eelneva kahe alustala kasutamine võimaldab hakata elama terviklikku ja täisväärtuslikku elu, mis tagab tasakaalu erinevate valdkondade vahel.
 4. Jooga teadus – on olnud minu viimase kahe ja poole aasta suund. Olen täiendanud oma teadmisi ja oskusi alates Teadlikku Muutuse Kunstist krija joogani. Need teadmised on andnud võimaluse mõista inimest ja inimese suhet ümbritsevaga praktiliselt.
Mis saab edasi peale juhendamise lõppu?
Peale juhendamise lõppu (olenevalt paketi valikust) on Sul võimalus jätkata ühe (1) sessiooni kaupa juhendamise saamist.
Juhendamise väärtus ja Sinu investeeringu suurus
Juhendamise väärtus, mida olen saanud oma elu terviklikumaks ja täisväärtuslikumaks muutmisel on olnud hindamatu. Samas mõistan, et kui sellel ei oleks olnud minupoolset investeeringut rahaliselt, oleks selle väärtus palju väiksem või koguni tühine. Sellest tulenevalt on Sinu poolt tehtav investeeringute suurus alljärgnevalt:

 1. Tasuta sessioon – esimene sessioon pikkusega üks (1) tund on tasuta. See on aeg, kus õpime üksteist lähemalt tundma ja selgitame välja kas meie koostöö on võimalik.
 2. Üks (1) sessioon – üks (1) tund hinnaga 50 eurot.
 3. Ühe (1) kuu pakett – kaheksa (8) sessiooni hinnaga 400 eurot. Sessioonid toimuvad üks (1) kord nädalas ja kaks (2) sessiooni järjest.
 4. Kolme (3) kuu pakett – kakskümmend neli (24) sessiooni hinnaga 1 200 eurot. Sessioonid toimuvad üks (1) kord nädalas ja kaks (2) sessiooni järjest.

Kõik hinnad on käibemaksuta.

Esita broneering või küsimus juhendamise kohta

10 + 15 =

Ma mõistsin, et kui ma võtan vastu juhendamise võimaluse siis nõuab see minult palju aega ja sunnib välja mugavustsoonist. Jah, see võttis aega ja sundis mind välja mugavustsoonist, kuid vähem kui ma arvasin. Kõige enam meeldis mulle rääkida oma nädalast ja kuidas ma ennast selle juures tundsin. Analüüsisime toimunut selleks, et näha kuhu tegelik väärtus on peidetud. Ma väärtustan kõige enam seda, et kui Sul on keegi kellega läbi arutada oma ideed ja väljakutsed ning kes võtab selleks aega ja sind ka päriselt kuulab, samas, kes ei ole nii lähedane nagu mõni pereliige.

Jaak Roosaare

Investor ja autor

Hirme mul ennem juhendamisele minemist ei olnud. See oli minu jaoks puhas võimalus. Julgen öelda, et parim osa oli juhendamise jaoks tehtav ettevalmistus. Miks? Sellepärast, et see oli minu aeg, kus ma sain tegeleda nende teemadega, mis olid mulle kõige olulisemad. Väga raske on võtta aega iseendale ja oma privaatsetele mõtetele, kui oled pidevalt hõivatud. Ma väga julgustan keskenduda juhendamise käigus ainult iseendale. Unusta kõik muu ja ka kõik teised. See oled sina, kes peab saavutama selguse oma prioriteetides ja kui sa tunned, et sa ei saa sellega ise hakkama siis Tarvol on töövahendid, mis saavad sind aidata.

Mehis Pärn

Ettevõtja

Suurim hirm ennem juhendamisele minemist oli mul elada elu ilma konkreetse eesmärgita. Tarvo aitas mul leida tee selle eesmärgi leidmiseks. Lisaks sellele lahendas ta veel suurema probleemi, mille olemasolust ma isegi teadlik ei olnud. Kõige enam meeldis mulle Tarvo katkematu usk ja mõistmine. See andis mulle palju jõudu, et oma unistuste eest võidelda. Kui sa tunned, et oled oma elus jäänud toppama, kus sa ise hakkama ei saa siis Tarvo on see inimene, kes aitab Sul minna kaugemale kui sa praegu üldse suudad unistada.

Rinaldo Olberg

Ettevõtja